fanimal.pl Nasze zwierzaki w Internecie!

10215
103974
Kategoria: Króliki
odpowiedzi: 7
[15.04.12, 17:13]

Przewóz zwierząt do Anglii

Witam :)
Niedługo planuje wyjazd do Anglii. Mam królika i jeża, wolałabym ich nie zostawiać. Oczywiście w Polsce będzie miał kto o nie dbać, ale wiadomo ze mną spędzały najwięcej czasu. Chciałabym je zabrać ze sobą, ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji o warunkach przewozu. Może ktoś się w nich orientuje lub przewoził małe zwierzęta.

Najlepsza odpowiedź

gość [19.06.12, 21:35]
Ja bede miec Jeza ktorego kupie w polsce , natomiast jestem w Anglii i nie mam zielonego pojecia jak go przewieźć, i czy moge go przewieźć.

Inne odpowiedzi

Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
 • gość [15.04.12, 17:23]
  Wejdź na stronę linii lotniczych i tam się dowiesz jak przewieźć królika, jakie zaświadczenia zdrowotne musi posiadać, jakiej wagi może być klatka abyś mogła królika przewozić przy sobie. Jakiej wielkości przepisowo musi być w porównaniu do królika.
  Co do jeża nie mam pojęcia czy prawo dopuszcza jego przewóz, czy w ogóle możesz go zabrać do anglii.
  Jeśli mogą zostać w polsce to ja bym ich nie stresowała podróżą, bo królik może tego nawet nie przeżyć.
  A co do jeża to nie pochwalam trzymania takich zwierzątek w domu, zwłaszcza w mieście. One nie są udomowione na tyle aby ich instynkty były wystarczająco przytłumione do miejskich czy domowych warunków. Uważam to za samolubstwo człowieka i okrucieństwo przystosowywanie nowych nieodpowiednich do tego gatunków.
 • gość [15.04.12, 17:36]
  Dziękuję za odpowiedź. Nie planuje przewozu samolotem bo moim zdaniem przy starcie jest za głośny i zbyt zestresuje zwierzęta. Chce przewieźć je samochodem. Jeż nie jest zabrany z dwory jest to rasa hodowlana - jeż pigmejski. Nie jest to egzotyczne zwierze. Chodzi mi o to czy potrzebują paszportu czy jakiś zaświadczeń bo nigdzie nie mogę tego znaleźć...
 • gość [05.05.12, 20:03]
  Hej,
  Z tego co mój narzeczony mi mówił, to on ma w Londynie znajomych, którzy mają króliczka, i podróżując z nim do PL ( wiem, że podróżują samolotem, nie wiem jak to jest respektowane przy podróży samochodem) ale oni musieli go oddać jak pieska na kwarantannę ( opłata chyba 50 czy tam 70 funtów), i wtedy można się przemieszczać. Pierwsza kwarantanna jest długa ( chyba 5 dni) a przy późniejszych przewozach to już na 24 h chyba, nie chcę w błąd wprowadzić dokładnie co do długości i kwot, ale to tak orientacyjnie podaję, bo opowiadał.
  Pozdrawiam
 • gość [05.05.12, 20:11]
  ( CD. do mojego postu powyżej )
  Znalazłam linka, tu powinno być wszystko wyjaśnione( w jezyku ang. ) http://www.londynkg.polemb.net/?document=129
  Pozdrawiam.
 • najlepsza gość [19.06.12, 21:35]
  Ja bede miec Jeza ktorego kupie w polsce , natomiast jestem w Anglii i nie mam zielonego pojecia jak go przewieźć, i czy moge go przewieźć.
  Ja bede miec Jeza ktorego kupie w polsce , natomiast jestem w Anglii i nie mam zielonego pojecia jak go przewieźć, i czy moge go przewieźć.
 • Magdalena [15.05.14, 20:53]
  30.05.2014 będę jechała samochodem z Polski do Anglii (okolice Nottingham) mogę zabrać czyjegoś pieska bądź kotka/kotki (podróż będzie trwała prawdopodobnie około 16-20 godzin).
  mail: magdusiab1@wp.pl
 • gość [02.09.14, 14:41]
  A czy korzystaliście z usług tej firmy http://www.taniewysylanie.co.u(...)/?strona=oferta do przewozu pieska i formalności związanych z transportem zwięrząd do UK.

Dodaj odpowiedź

Odpowiada:
avatar gościa

:)