fanimal.pl Nasze zwierzaki w Internecie!

10245
104353
Kategoria: Psy
odpowiedzi: 26
Tagi: jedzenie pies
[07.08.11, 14:59]

Mój pies nie chce jeść:/

Co mam zrobić mój piesek w ogóle nie chce jeść:/ Jaka może być przyczyna? Co radzicie? Troszkę zaczynam się martwić...

Najlepsza odpowiedź

gość
Podoba mi się! 80% Nie podoba mi się 20% (12 - 3)
gość [07.08.11, 19:50]
Pies może nie jeść nawet 160 dni, sam się zagłodzi.
Moja suczka kiedy nie chciała jeść karmy coś do niej dodawałam, np jogurt, oliwę, olej i karmiłam ja z ręki.

Inne odpowiedzi

Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
 • Fauka [07.08.11, 15:14]
  Czy twój pies wcześniej miał apetyt?
  Koniecznie skontaktuj się z weterynarzem by ustalić czy nie ma żadnej zdrowotnej przyczyny w braku apetytu.
  Jeżeli twój pies jest typowym niejadkiem (nie ejst to naturalne dla psów ale zdarzają się takie) to musisz znaleźć sposób jak sobie z tym radzić.
  Posiadam takiego niejadka i znalazłam sposób na nakarmienie go, jedzenie musi być ciepłe, najlepiej żeby to był gotowany kurczak lub indyk i koniecznie muszę go karmić z ręki. Psy lubią również zdobywać jedzenie, często jedzą chętniej kiedy muszą się o posiłek postarać wykonując jakieś ćwiczenia.
 • Tori84 [07.08.11, 15:21]
  Fauka
  znalazłam sposób na nakarmienie go, jedzenie musi być ciepłe, najlepiej żeby to był gotowany kurczak lub indyk i koniecznie muszę go karmić z ręki..


  Spadłam z krzesła jak to przeczytałam :D

  Mój pies akurat od kilku dni ma etap niejedzenia ale przypuszczam że nic jej nie dolega, raczej to wina upałów i zmiany sierści, jak zmieniała w zimie to też kilka dni nie jadła, później wszystko wróciło do normy
  Naturalnie lepiej upewnić się u weterynarza
 • Fauka [07.08.11, 15:36]
  Tori84, ja wiem jak to brzmi ale lepiej robić tak, niż patrzeć jak twój pies tydzień nie je, ma zapadnięte boki i wygląda jakbym go specjalnie głodziła :P
  W dodatku wygląda jak szczotka do czyszczenia butelek bo ma taką paskudną sierść i jak jest wychudzony to bez problemu dostałby angaż do jakiegoś horroru o psach zombie :D
 • Tori84 [07.08.11, 15:42]
  Musi być uroczy hehe
  A poważnie, jesteś pewna że nic mu nie dolega? to nie jest normalne żeby pies sam z siebie nie chciał jeść
  Po kilkudniowym przegłodzeniu najgorszy niejadek by się przełamał
 • Fauka
  Podoba mi się! 67% Nie podoba mi się 33% (10 - 5)
  Fauka [07.08.11, 15:58]
  Tori84, no niestety głodówka nie działa na wszystkie psy. Pies jest całkowicie zdrowy, jest niejadkiem od samego początku a jest ze mną już 9 lat :)
 • gość [07.08.11, 19:04]
  Fauka
  Tori84, ja wiem jak to brzmi ale lepiej robić tak, niż patrzeć jak twój pies tydzień nie je, ma zapadnięte boki i wygląda jakbym go specjalnie głodziła :P W dodatku wygląda jak szczotka do czyszczenia butelek bo ma taką paskudną sierść i jak jest wychudzony to bez problemu dostałby angaż do jakiegoś horroru o psach zombie :D


  psu nic się niestanie jak tydzień niebędzie jadł o ile jest zdrowy a z tego co piszesz to powinnaś mu zrobić pełną morfologię
 • Fauka [07.08.11, 19:14]
  Pies lata temu miał robione badania weterynaryjne które nie wykazały nieprawidłowości. Jest typem niejadka, zdarzają się takie psy, są rzadkością ale mimo to niczym nadzwyczajnym. Mamy na to sposób i jest dobrze, ma 9 lat i trzyma się lepiej niż wiele młodszych od niego psów. Jest okazem zdrowia pod stałą opieką weterynarza. Wiem że to trudne do zrozumeinia dla ludzi ale są psy niejadki.
 • gość
  Podoba mi się! 80% Nie podoba mi się 20% (12 - 3)
  najlepsza gość [07.08.11, 19:50]
  Pies może nie jeść nawet 160 dni, sam się zagłodzi.
  Moja suczka kiedy nie chciała jeść karmy coś do niej dodawałam, np jogurt, oliwę, olej i karmiłam ja z ręki.
  Pies może nie jeść nawet 160 dni, sam się zagłodzi.
  Moja suczka kiedy nie chciała jeść karmy coś do niej dodawałam, np jogurt, oliwę, olej i karmiłam ja z ręki.
 • gość [07.08.11, 19:58]
  luna
  Pies może nie jeść nawet 160 dni, sam się zagłodzi. Moja suczka kiedy nie chciała jeść karmy coś do niej dodawałam, np jogurt, oliwę, olej i karmiłam ja z ręki.


  można też kupić u weta Omegan i dolać odrobinę do karmy należy też sprawdzić stan uzębienia bo może tam jest problem
  chyba każdy z nas miał taki problem że go bolał ząb i niemógł jeść może też być pogoda
 • gość [07.08.11, 20:03]
  Moja suczka nie ma problemów zdrowotnych tylko kiedy ją zabrałam nie chciała jeść suchej karmy.
 • Dusia14 [07.08.11, 20:04]
  Jeżeli nigdy wcześniej u twojego psa nie zdarzał się brak apetytu to powinnaś skontaktować się z weterynarzem.Mój pies też często ma brak apetytu albo wybrzydza różne jedzenie. Powinnaś ugotować psu coś ciepłego co będzie miało ładny zapach i podać mu taki posiłek. Nie powinnaś psa zachęcać podstawiać mu pod nos , jeżeli nie będzie tego jadł to trudno jeśli dzień dwa dni nie zje to przeżyje ale jeśli nie będzie chciał długo jeść to uważam że jest chory.
 • gość [07.08.11, 20:10]
  To nie jest naturalne, żeby pies nie chciał jeść.

  Fauka, ja bym zrobiła tak, jak radzono Ci wcześniej - przegłodzenie psa i zapewnienie mu więcej wyzwań psychologicznych i fizycznych. Poza tym radzisz innym sensownie - więc może spróbuj też bardziej swojego psa ukierunkować na "pracę" za jedzenie. Każdy pies powinien na to 'zaskoczyć', tylko najpierw musi być: 1. przegłodzony , 2. mieć mnóstwo wyzwań w ciągu dnia.
 • Fauka [07.08.11, 20:53]
  Bullowata, próbowaliśmy wszystkiego. Pracuje za smaczki ale różnie z tym bywa, bardzo często chętnie pracuje, bierze smaka w pysk i wypluwa by pracować dalej za taką nagrodę. Przegłodzenie też było wypróbowane, ale na nim to nie robi wrażenia, może nawet nie jeść miesiąc. Jedyną metodą jest karienie go z ręki czymś co najbardziej lubi chociaż i na to czasem nie ma ochoty.
  Rozmawiałam o tym na obozie psim z behawiorystką, potwierdziła że są takie przypadki. Owszem, to nienaturalne bo psy z natury jedzą ponad miarę wszystko co znajdą dla przetrwania mimo, że w domu czeka na nie pełna miska.
  Dla uspokojenia powiem, że ma czasem napady jedzenia i wtedy je dosłownie wszystko, obecnie ma spory apetyt, nawet suchą karmę poskubie. Jest wybredny, jest niejadkiem, szybko mu się karma przejada. Najbardziej smakuje to, co ukradnie drugiemu psu ;)
 • gość [07.08.11, 21:00]
  Ha! :)

  No to faktycznie masz wyjatkowego psa w dosłownym tego słowa znaczeniu :)
  Najważniejsze, że dajesz radę.
 • gość [14.08.11, 16:39]
  sprawdż dokladnie czy niema kleszczy bo maja przyjaciulka miala psa i on mial kleszcze i tez nie chcial jesc
 • 28.04.2012 [27.04.12, 11:45]
  mam taki problem mam psa który ma 2miesiące zachorowała mi byłam u weterynarza on stwierdził że nie wie co mu jest ale dał mu kropluwke pobrał krew. Pies nie chce mi jeść schudł mi nie ma siły chodzic nie wiem co mam zrobic proszę oszypką podpowiec
 • gość [29.04.12, 13:01]
  28.04.2012
  mam taki problem mam psa który ma 2miesiące zachorowała mi byłam u weterynarza on stwierdził że nie wie co mu jest ale dał mu kropluwke pobrał krew. Pies nie chce mi jeść schudł mi nie ma siły chodzic nie wiem co mam zrobic proszę oszypką podpowiec


  Po pierwsze -ortografia ;) -po drugie jeżeli wet pobrał krew do badania to powinien niebawem wiedzieć co psu dolega,a jeżeli nie to zmień weterynarza na pewno jest kilku w okolicy, idz z wynikami badań krwi ,szczeniaki szybko łapią choróbska szczególnie jak nie miały właściwych szczepień , niech dużo pije (nie odwodni się) i temperatura (nie powinna przekraczać 40*)
  Pozdrawiam
 • gość [31.12.12, 16:15]
  Moja 6-cio miesięczna bokserka woli jeść suchy chleb niż mięso - wołowinę lub pierś kurczaka. :)
 • gość [31.01.13, 20:04]
  Nie rozumiem jak można być do tego stopnia tępym żeby osobie która martwi się o psa ... zwracać uwagę na ortografie !!! Porażka !
 • gość [09.02.13, 22:28]
  tepota nie zna granic tu jest problem a gosc ma problem z ortografia masakra :

Dodaj odpowiedź

Odpowiada:
avatar gościa

:)